Jdi na obsah Jdi na menu
 


Včelí dny v arboretu Sofronka

12. 5. 2018

Vážení přátelé,

 

 

         dovolte mi, abych Vás touto cestou co nejsrdečněji pozval na akci Včelí dny 2018 na Sofronce, která se bude konat ve dnech 9.6. a 10.6. 2018  v objektu Arboretum Sofronka. Akce je souběžná s Víkendem otevřených zahrad. Program a další informace naleznete v přiloženém informačním letáku. Jelikož se tam vše nevešlo, tak přikládám malé doplnění, týkající se přednášky a kurzů. Přednášející odborník, pan Bc. Michal  Počuch je nadšený entomolog, který absolvoval odbor lesnictví na Mendelově univerzitě v Brně. Zabývá se především včelí pastvou se zaměřením na h myz prod ukující medovici. V rámci své přednášky, provádí posluchače okolní krajinou, kde za příhodných podmínek producenty vyhledává, ukazuje a určuje.

         Dále Vám sděluji, že v rámci kurzu "Chovu včelích matek", bude např. provedeno vyhledání a odstranění matečníků po předchozím osiření včelstva. Na místě bude možné zkusit si techniku tzv. přelarvování do matečních misek a umístění sérií do předem připraveného včelstva. Podle času a množství zájemců si budete moci vyzkoušet značení včelích matek na trubcích.

         Po dobu konání Včelích dnů Vám bude na Sofronce k dispozici refraktometr na měření obsahu vody v medu. Doneste si tedy vzorky Vámi vytočeného medu ke zjištění jeho kvality.


         Přátelé, včelařky a včelaři, milovníci přírody! Využijte této mimořádné příležitosti k návštěvě Arboreta Sofronka. Tento objekt je svým pojetím, historií a uspořádáním zcela výjimečný. Pevně věřím, že všichni, kteří arboretum navštívíte, byť se nezúčastníte přednášky ani uvedených kurzů, nebudete zklamáni! Prosím o přeposlání tohoto e-mailu Vašim kamarádům a známým. U ZO ČSV žádám o rozeslání členům organizace. Za tuto laskavost, moc děkuji.

 

Za organizátory        Miloš Hanus

P.S. Parkování v prostorech kolem konečné stanice tramvaje v Bolevci, několik míst k dispozici i u nedávno vzniklé železniční zastávky Plzeň - Bolevec

2018_06_vceli den.JPG