Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlášení počtu včelstev a dotace 1D

Podzimní administrativa 2019

 

Vážené včelařské přítelkyně, přátelé !

     Také letos se všichni musíme ve vlastním zájmu poprat s včelařskou administrativou pokud chceme vyhovět zákonům( č.154/2000Sb.) a požádat o dotaci 1.D. na zazimovaná včelstva.

      V těchto dnech jsme do poštovních schránek obdrželi Hlášení počtu včelstev a umístění stanovišť k 1.9.2019 včetně doprovodného dopisu, které je nutno do 15.9.2019 zaslat ČMSCH. Včelař má 3 možnosti:  vyplněné hlášení 1) individuálně zaslat po 1.9.2019  2) předat př. Liškovi, A.Křenkovi nebo mně do 14.9.2019 a my zašleme, 3) po 1.9.2019 prostřednictvím WEB formuláře (viz doprovodný dopis ČMSCH ve kterém tento termín ale není zmíněn)). Ponecháme na rozvaze každého včelaře, jakým způsobem se ze zákonnou povinností vyrovná, bližší  info v příloze Včelařství č.7/2019  

    Pokud je parcelní číslo v Hlášení…..hodnoceno „!“nebo „?“ je nutné je opravit a zjistit správné  z aktuální katastrální mapy. Je možné  do ní nahlédnout na webové stránce Českého úřadu katastrálního www.cuzk.cz  kliknutím na „Mapa“ a po zobrazení katastrální mapy dohledat číslo parcely.

  Ve stejném termínu dodejte ZO ČSV se stejnými údaji  formulář Příloha k žádosti dotačního programu 1.D. Podpora včelařství spolu s Podklady pro výkaz o včelaření v ČR v roce 2019. Na základě těchto dokumentů zpracujeme v CISu  a odešleme sumární žádost za ZO ČSV.

      Formuláře je možné získat ze Včelařství 8/2019 nebo za stránek ČSV(www.vcelarstvi.cz) .  Údaje v obou dokumentech musí být stejné !  Tyto údaje se promítají i do veřejného registru půdy  (http://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny2/plpis/ ) jako stanoviště včelstev a zde si můžete Vámi zaslané údaje ověřit .

     Vyplněné formuláře je možné (kromě papírové formy) dodat i oskenované mejlem – vytiskneme si je.

 

                                                                                                Za výbor ZO předseda O.Havlíček