Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální informace

7. 4. 2019

 Aktuálně:

      Proběhl okresní aktiv ČSV Plzeň –jih, zápis je přílohou v mejlu, doporučuji přečíst. Zmíním jen, že léčivo Gabon Flum, které jsme i přes náročnější administrativu také použili, se ukázalo být velmi účinné, i další ZO, které ho použily, mají stejně nízké spady kleštíka jako my. Na zimu 2019/20 je plánováno plošné vyšetření na mor včelího plodu souběžně s varroázou.

     Je pravděpodobné, že Vám v mejlu přistane zpráva o provádění postřiků na polích v okolí. Doporučuji na oznámení o stříkání reagovat podobně, jako učinila př. Vochová :

Děkuji za informaci a žádám Vás tímto o aplikaci v pozdních večerních hodinách , kdy už je aktivita včel minimální   .

Pro základní orientaci v této problematice zasílám článek stažený z webu, kde najdete i postup při případné otravě včel.

    Opět uvažujeme o nákupu sklenic a víček, podobně jako předloni. Opět chceme zakoupit celou paletu (1400 sklenic Včela 730ml  5,90Kč, doprava zdarma). Zájemce žádám, aby se mně do 21.4.2019 ozvali. Na https://www.trebonsky-med.cz/ je kompletní sortiment.

  Do konce dubna musíme také nahlásit aktuální stavy včelstev – počty jsou použité výhradně  pro statistiku úhynů během zimování. Tyto stavy nahlašte, prosím, přímo mě nebo důvěrníkům, kteří mi je předají.

S pozdravem O.Havlíček